Sposób zarabiania: Programy Partnerskie.

Generalna idea programów partnerskich polega na umożliwieniu zarabiania przez:

1. polecanie produktów
2. zdobywanie kolejnych partnerów (budowanie sieci partnerów)
3. kupowaniu potrzebnych produktów i zarabianie na tym

Trudność: 3/5
Opłacalność: 3/5

Opłacalność, tj. możliwości zarobkowe zależą od zaangażowania, świadomości społecznej i umiejętności partnera. Więcej o trudności poniżej w sekcji “DZIAŁANIA PARTNERÓW”

Kategorie programów partnerskich

Na potrzeby tego wpisu wydzielę 2 główne kategorie programów partnerskich:

1. Programy partnerskie poszczególnych marek sprzedających jakiś produkt lub usługę (jak np. empik, netia, RTV Euro AGD. Programy te oferują zazwyczaj niewielkie prowizje (np. 1,5% od sprzedaży)

Takie produkty możesz reklamować wszędzie i zawsze . Jeśli wejdziesz w przykładowy spis programów partnerskich: https://www.salesmedia.pl/programy_partnerskie, to okaże się, że z wielu produktów korzystasz regularnie. Teraz tylko pomyśl czy jesteś w stanie spontanicznie, transparentnie, bez narzucania się polecać je znajomym?

Wokół tej grupy programów jednak trudniej zintensyfikować działania, które przełożą się na duże ilości zakupów z Twojego polecenia, a stawki są niezbyt wygórowane. Nieco inne podejście jest w drugiej grupie programów partnerskich.

2. Programy partnerskie pozyskujące do współpracy firmy z określonej kategorii jak np. branża finansowa czy zdrowotna, oferując promowanie wielu produktów z danej grupy, a które łączą klienta z firmą na dłużej..

W tych programach (w szczególności w branży finansowej) są już całkiem wysokie prowizje.

POPULARNOŚĆ

Większą popularnością cieszą się większe programy partnerskie skupiające się na promowaniu produktów finansowych jak np.

1. money2money
2. ebrokerparnter
3. comperialead

Każdy z tych programów ma swoje procedury weryfikacji i zatwierdzania działań, ale w każdym z nich – uśredniając zarobiłem w pierwszym miesiącu ok 200 zł, gdzie przy każdym z nich łącznie spędziłem ok 2 godzin (związane już stricte z zarobieniem tych pieniędzy – czyli nie wliczam czasu na poznawanie systemu, możliwości, narzędzi, maile z zapytaniami itp.). W dużym uproszczeniu ok 600 zł na ok 6 godzin pracy.

Jeśli chodzi o część zarobków pochodzących z działań partnerów – to jeszcze nie jestem w stanie przedstawić takich statystyk (zrobię to w przypadku, gdy już dostanę potwierdzenia w powyższych programach partnerskich).

DZIAŁANIA PARTNERÓW

Zacznij od podstaw

1. Stwórz bloga i pisz wysoko wartościowe artykuły i zacznij budować zaufanie z Twoimi odbiorcami. Buduj społeczność wokół Twojej osoby

Jeśli zainwestujesz odpowiednio dużo czasu w te działania, możliwe, że nie będziesz musiał myśleć o innych formach promocji swoich działań. Jeśli już masz swój blog, na którym piszesz o pasjonujących Cię sprawach – zrób na spokojnie listę produktów i usług, które są związane z Twoim blogiem, i o których piszesz naturalnie (skoro i taki o nich piszesz, dlaczego by nie spróbować na tym zarobić – jeśli oczywiście dany produkt czy usługa ma program partnerski)

To może być np. hosting, który masz wykupiony dla strony, albo szablon wordpress, który użyłeś dla swojej strony (jeśli masz stronę na WordPress’ie). TO może być również kurs tworzenia strony, którzy przeszedłeś na platformie edukacyjnej lub program, który użyłeś, żeby stworzyć grafikę / film itp. Możliwości jest całe mnóstwo.

2. Przyda się Twoja obecność w social mediach

Nie bombarduj jednak znajomych ofertami. Lepszym pomysłem może być założenie dedykowanego fanpage, na którym skupisz się na działaniach promocyjnych – nie zapominając o tym, że content, który przygotowujesz musi być wartościowy dla odbiorców.

3. Pamiętaj wszystko zależy od Twojej kreatywności i zaangażowania.

Spotkasz wiele projektów, które będą chciały pośredniczyć w Twoim zarabianiu przez programy partnerskie (dużo ofert na OLX, które stwarzają wrażenie standardowych ofert o pracę). Głównie będą to projekty, które będą chciały Cię pozyskać do sieci partnerskiej przy współpracy z takimi dużymi programami, jak wyżej wspomniany money2money czy ebrokerparnter. W zamiana będą Ci obiecali zarobek ok 1700 zł pierwszego miesiąca i regularne zarobki w kolejnych miesiącach. Zaoferują Ci wsparcie w działaniach promocyjnych i marketingowych.

Powiem szczerze – pomijając moją intuicję – że nie skusiłem się na taką współpracę, a to przede wszystkim dlatego, że posiadam parę umiejętności i kreatywność, które postanowiłem wykorzystać na własną rękę. Do programów partnerskich zapisałem się przez linki partnerskie osoby, które ufam i której działania doceniam.

Nie ukrywam jednak, że mnie ciekawi faktycznie jak wygląda taka współpracy – może ktoś z Was ma takie doświadczenie i zechce się podzielić. Nie chciałbym pozostać tylko z intuicją. To już każdy podejmie decyzje indywidualnie.

Gdzie szukać programów partnerskich?

Myślę, że kiedy wiesz co chciałbyś reklamować to najlepszym sposobem może być wpisanie w google interesującego Cię produktu / usługi i “program partnerski”. Możesz też sprawdzać na stronie produktu / usługi (których używasz) – czy mają programy partnerskie. Na koniec możesz poszukać zestawień programów partnerskich. Przykładowo na stronie, z którą współpracuję:

Polecane Programy Partnerskie

Na tej stronie znajdziecie również ten wpis z rozwinięciem.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o